Tutaj jesteś

Na czym polega faktoring odwrotny?

12 lipca 2022 Biznes faktoring odwrotny


Korzystasz z faktoringu? Nie czekasz, aż kontrahent spłaci fakturę w terminie – który często wynosi nawet kilkanaście-kilkadziesiąt dni. To firma faktoringowa przelewa pieniądze na Twoje konto, więc masz dostęp do gotówki znacznie wcześniej. Faktoring odwrotny (odwrócony) działa inaczej – firma faktoringowa spłaca Twoje zobowiązania. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie i kiedy warto z niego skorzystać? Sprawdź!

 

Czym jest faktoring odwrotny?

 

Faktoring odwrotny (odwrócony) polega na przekazaniu nieopłaconych faktur firmie faktoringowej. Najczęściej jest wykorzystywany, gdy przedsiębiorca kupi konkretne usługi lub towary, jednak nie ma wystarczających środków, żeby je w danym momencie spłacić. To firma faktoringowa przelewa Twojemu kontrahentowi pieniądze za zobowiązanie, zanim minie termin płatności. Później Ty spłacasz całość w wygodnych ratach.

 

Z mechanizmem działania najlepiej zapoznać się na przykładzie: Pani Anna prowadzi niewielką kwiaciarnię. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych – w którym obroty jej biznesu są największe. Żeby odpowiednio przygotować się do tej okazji, pani Anna kupiła świeże kwiaty i akcesoria w kilku różnych hurtowniach. Niedługo mija jednak termin płatności faktur. Przedsiębiorczyni będzie miała pieniądze dopiero za kilka dni. Żeby opłacić wszystko w terminie, pani Anna zwraca się do firmy faktoringowej, która opłaca jej zobowiązania. Dzięki temu wszyscy kontrahenci otrzymują pieniądze w terminie, a pani Anna spłaca je w wygodnych ratach.

 

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu odwrotnego?

 

Ten rodzaj faktoringu sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy niezbędne są konkretne zakupy – dzięki którym można popchnąć biznes do przodu i skorzystać z okazji do rozwoju. Nie zawsze firma w danym momencie dysponuje odpowiednimi środkami.

 

Dzięki faktoringowi odwrotnemu:

 

  • skorzystasz z okazji, dzięki którym Twoja firma może zyskać,
  • każda faktura będzie spłacona w terminie,
  • zadbasz o relacje ze swoimi kontrahentami,
  • unikniesz możliwych kar umownych czy odsetek,
  • możesz wliczyć koszty faktoringu w koszty działalności,
  • nie musisz korzystać z usług bankowych.

 

Finansowanie zakupów w PragmaGO

 

W PragmaGO jest dostępne finansowanie zakupów – np. kosztów marketingowych, sprzętu i wielu innych wydatków biznesowych. Potrzebujesz w danym momencie konkretnych towarów lub usług, jednak nie masz wystarczających środków? Przekaż fakturę do opłacenia PragmaGO. Później rozłożysz kwotę na wygodne raty miesięczne (3-24 raty). Możesz sfinansować zakupy w kwocie od 100 złotych do 100 tys. złotych.

 

Żeby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy złożyć wniosek online. Załączasz do niego między innymi fakturę do spłaty. Pieniądze są przelewane na konto Twojego kontrahenta przelewem ekspresowym. Wszystko odbywa się więc wygodnie i bez podpisywania papierowej umowy.

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat faktoringu odwrotnego? Sprawdź artykuł dostępny na stronie PragmaGO: https://pragmago.pl/porada/faktoring-odwrotny-co-to-jest/

 

Hurtownie dentystyczne

Redakcja sevana.pl

Witamy na Sevana.pl – serwisie, który łączy pasję do nowoczesnego stylu życia z rzetelnymi informacjami z różnych dziedzin. Jesteśmy grupą entuzjastów, dla których ważne jest dostarczanie czytelnikom wartościowych treści i inspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?