sevana.pl

lifestyle, biznes, motoryzacja

podziękowanie za współpracę
Biznes

Jak podziękować za współpracę?

Wiele dorosłych osób nie raz odchodził z pracy z różnych powodów. Niezależnie jednak od powodu, warto podziękować za współprace swojemu pracodawcy i współpracownikom. Jest to bardzo miły gest szacunku oraz pokazuje klasę pracownika, który odchodzi.

Ostatnie dni w pracy

Ostatni okres w pracy jest zawsze ciekawym doświadczeniem. Bo niby jeszcze wykonuje się swoje obowiązki, ale jednak z tyłu głowy ciągle jest myśl, że to ostatnie dni i rozpocznie się nowy etap w życiu. Ostatnie dni w pracy powinny być nad wyraz przyjemne. Najważniejsze jest to, aby pozostawić po sobie dobre wrażenie. Bo przecież każdy chce być lubiany i szanowany. Przed odejściem z pracy warto umówić się na rozmowę z pracodawcą i podzielić się z nim spostrzeżeniami, jakie zostały dostrzeżone przez cały okres pracy. Można także poruszyć tematy nieco mniej wygodne, jak na przykład podzielenie się z szefem informacjami, co mogłoby się zmienić, aby praca przebiegała sprawniej. Dzięki szczerej rozmowie można polepszyć wspólne relacje, co w przyszłości może zaowocować współpracą.

Podziękowanie za współpracę – dlaczego warto to zrobić?

Dziękując za współpracę nawet w miejscu, w którym przepracowało się krótki okres może przynieść wiele korzyści. Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się przyszłość. Może w przyszłości były szef też zmieni firmę i się jeszcze spotkacie. Środowisko pracodawców w niektórych dziedzinach jest zamknięte, dlatego istnieje możliwość, że były szef zna Twojego nowego pracodawcę. Oczywiście podziękowanie za współpracę nie powinno wynikać jedynie z chęci osiągnięcia korzyści. Każdy dobrze wychowany i kulturalny człowiek powinien podziękować za możliwość pracy w danym zakładzie i powiedzieć miłe słowo na pożegnanie nie tylko pracodawcy, ale także współpracownikom.

Jaką formę podziękowania za współpracę wybrać?

Podziękowanie za pracę w danym miejscu może przybrać różne formy. Czasami dzieje się tak, że szef i współpracownicy organizują przyjęcie pożegnalne i nie wynika to wówczas z inicjatywy osoby odchodzącej. Jeśli jednak nie ma takiej tradycji w firmie to podziękowanie może wyglądać inaczej. Jedną z możliwości, szybka i krótką jest napisanie wiadomości e-mail. Można także przygotować mały poczęstunek. Można wówczas przynieść do pracy ciasto, ciasteczka lub inne słodkie przekąski i podzielić się nimi z współpracownikami i szefem podczas przerwy. Inną metodą jest stworzenie kartki z życzeniami lub dyplomu z podziękowaniem. Można także zaprosić po pracy na drinka i spotkać się mniej oficjalnie i pożegnać.