Dom
Tutaj jesteś

Mała łazienka z prysznicem. Jak ją urządzić, aby była stylowa i funkcjonalna?

24 listopada 2021 Dom mała łazienka z prysznicem


Łazienka to, wbrew pozorom, bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. Nie jest to przestrzeń tylko i wyłącznie funkcjonalna, służąca do czynności higienicznych i pielęgnacyjnych, ale też miejsce relaksu i możliwości bycia z samym sobą. Istotne zatem jest, aby aranżacja łazienki była przemyślana i spełniała podstawowe zasady estetyczne i funkcjonalne. Jest to szczególnie trudne jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się na co powinieneś zwrócić uwagę przy projektowaniu tego pomieszczenia.

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Mała łazienka wymaga zastosowania trików, które optycznie powiększą pomieszczenie. W tym miejscu muszą znaleźć się takie przedmioty jak toaleta, wanna lub prysznic, umywalka, szafka, a niekiedy też pralka i kosz na brudną bieliznę. Projektując ją, warto stosować jasne, jednolite i stonowane barwy. Mnogość wzorów, faktur i kolorów, w przypadku małych łazienek nie sprawdzi się, ponieważ mogą one wprowadzać niepotrzebny chaos. Dobrym pomysłem na wizualne powiększenie łazienki jest umieszczenie na ścianie dużego lustra. Lustrzane odbicie wnętrza doda głębi pomieszczeniu i większej ilości światła. Podwieszana misa toaletowa, podwieszane szafki i umywalka również sprawią, że łazienka będzie wyglądać na większą, niż jest w rzeczywistości. Związane jest to z faktem, że im większa podłoga i mniej rzeczy na niej stoi tym pomieszczenie jest optycznie obszerniejsze. Jest to również duże ułatwienie w przypadku sprzątania, gdyż ilość kłopotliwych zakamarków na podłodze jest mniejsza.

Wanna czy prysznic?

W dobrze zaprojektowanym pokoju łazienkowym swoje miejsce znajdzie zarówno wanna jak i prysznic. Mała łazienka z prysznicem to wybór zdecydowanej większości ludzi. Jest to korzystniejsze rozwiązanie, ponieważ kabina prysznicowa zajmuje dużo mniej miejsca, jest bardziej funkcjonalna i ekologiczna, poprzez mniejsze zużycie wody.
Wyróżniamy kilka typów kabin prysznicowych. Prysznic z wyższym brodzikiem sprawdzi się w przypadku kąpania dzieci i zwierząt, ponieważ stanowi swojego rodzaju zamiennik dla wanny. Kabina prysznicowa bez brodzika otoczona jest szklaną zabudowa, a odpływ znajduje się w posadzce. Takie rozwiązanie zabiera mniej miejsca i optycznie powiększa pomieszczenie. Innym typem prysznica jest kabina typu walk-in, nie posiada ona brodzika i drzwi. Będzie świetnym rozwiązaniem dla użytkowników mających problemy z poruszaniem się.

Jakie meble do małej łazienki?

W przypadku niewielkich powierzchni łazienkowych każdy centymetr ma znaczenie. Idealnym rozwiązaniem będą zabudowy meblowe na wymiar, w jednolitym kolorze. Zagospodarowanie łazienki jest wtedy łatwiejsze, ponieważ mamy więcej miejsca na przechowywanie.

Aranżacja małej łazienki to nie lada wyczyn. Musimy połączyć funkcjonalność z estetyką i dobrym stylem. Przed remontem łazienki warto poradzić się specjalistów, którzy pomogą nam dobrać optymalne rozwiązania. Jeżeli zastosujesz powyższe rady, Twoja łazienka z pewnością będzie pomieszczeniem, w którym można poczuć się komfortowo.

Hurtownie dentystyczne

Redakcja sevana.pl

Witamy na Sevana.pl – serwisie, który łączy pasję do nowoczesnego stylu życia z rzetelnymi informacjami z różnych dziedzin. Jesteśmy grupą entuzjastów, dla których ważne jest dostarczanie czytelnikom wartościowych treści i inspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?