sevana.pl

lifestyle, biznes, motoryzacja

salon aranżacje nowoczesne
Dom

Salon – aranżacje nowoczesne, które warto polecić

Kto powiedział, że nowoczesna, salonowa aranżacja pomieszczenia nie może być ujęta w nowoczesnej formie? Mało tego – taka aranżacja może być nawet stricte minimalistyczna, gdyż urządzony w ten sposób pokój gościnny jest nie tylko funkcjonalny, ale też ma swoje wyjątkowe walory estetyczne. Oto kilka propozycji nowoczesnych aranżacji salonu, na które z pewnością warto postawić.

Prosto, jasno i przejrzyście

Nowoczesna aranżacja salonu powinna zapewniać jego użytkownikowi maksymalną ilość światła. W przypadku takich pomieszczeń jak salon aranżacje nowoczesne powinny być w miarę uporządkowane. W takiej aranżacji istotną rolę odgrywa oświetlenie naturalne, a konkretnie – okno, które powinno rozciągać się na możliwie jak największą szerokość. Na prostopadłej do niego ścianie można usytuować prostą geometrycznie szafę (w tym przesuwną), która powinna być częściowo chromowana. Tą część salonu, która znajduje się w miarę blisko okna, powinna zajmować duża, a zwłaszcza długa kanapa i to najlepiej w kształcie litery C. Pozostałe wyposażenie wnętrza jest już znacznie bardziej przewidywalne i składa się z prostego dywanu, paneli i gustownie dobranego, nowoczesnego oświetlenia.

Miejsce nie tylko dla salonu!

Czy w salonie nie ma już miejsca dla innych, funkcjonalnych przestrzeni? Otóż jest, gdyż można doposażyć go w przestrzeń kuchni lub jadalni, dzięki którym można zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca. Tak przygotowana aranżacja składa się w gruncie rzeczy z dwóch połączonych ze sobą pomieszczeń, które nie posiadają dzielącej ich ściany. W mniejszym pomieszczeniu można urządzić kuchnię, a w większym salon. Ten ostatni nie musi być wcale rozbudowany, aczkolwiek warto – mimo nowoczesnego charakteru – doposażyć go w kolorowe meble, które będą idealnie komponować się np. z kolorową fototapetą, która może składać się z tradycyjnych, kwiatowych elementów.

Nowoczesny, niecodzienny salon

W przypadku takich pomieszczeń jak salon aranżacje nowoczesne wcale nie muszą być przewidywalne i tendencyjne. Wręcz przeciwnie – pokój ten można wyposażyć np. w ciekawe, obracane fotele, które – w odpowiednio dużej liczbie – będą świetną alternatywą dla tradycyjnej kanapy. W ten sposób można zyskać sporo miejsca, które można wykorzystać np. w procesie wypełniania wnętrza za pomocą zieleni i innych, podobnych jej dodatków. W urządzonym w taki sposób salonie powinien znaleźć się również podstawowy zestaw mebli, których styl wykonania powinien być głównie surowy i oszczędny.

Podsumowując, salonowe aranżacje nowoczesne wcale nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie – mogą zaskakiwać przestrzenią, doświetleniem i funkcjonalnością.