sevana.pl

lifestyle, biznes, motoryzacja

biurowiec
Dom

Co warto wiedzieć o budowaniu biurowców w Polsce? 

Budowa biurowców, tak w naszym kraju jak i poza jego granicami nie jest zadaniem tak prostym jak mogłoby się to początkowo wydawać. Do realizacji takiego przedsięwzięcia potrzeba nie tylko uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń i certyfikatów gwarantujących jej pełne bezpieczeństwo, ale także dysponowania ogromnym budżetem.

Sprawia to, że projekty takie realizują najczęściej nie osoby prywatne, a spółki lub całe konsorcja pragnące szybko wznieść jeden lub kilka budynków o przeznaczeniu biurowym, a następnie generować regularne zyski dzięki opłatom pochodzącym z najmu.

Budując biurowce w Polsce należy pamiętać, że w naszym kraju już dawno w zapomnienie odeszły czasy, kiedy to przedsiębiorcy decydowali się na podpisanie umowy wynajmu dotyczącej obiektu, w którym ze świecą szukać można podstawowych udogodnień, natomiast on sam wymaga gruntownego remontu.

Obecnie jak świeże bułeczki rozchodzą się tylko i wyłącznie lokale w budynkach, które to zostały wzniesione przy zastosowaniu najlepszych praktyk w branży oraz spełniają wyśrubowane wymogi odnośnie jakości i komfortu ich użytkowania. Osoby zainteresowane najmem informują także, że aktywnie poszukują biurowców, w których zastosowane zostały rozwiązania inteligentne i moduły umożliwiające znaczne ograniczenie kosztów eksploatacyjnych.

Jak bowiem wiadomo, ich zmniejszenie choćby w niewielkim stopniu może korzystnie przełożyć się na cenę czynszu, szczególnie w obecnym okresie, kiedy to opłaty za prąd, opał oraz media wzrosły niejednokrotnie o kilkaset procent.

Budowa biurowców to jednakże nie tylko kwestie komfortu użytkowania, ale także lokalizacji. Aby dana budowla cieszyła się satysfakcjonującym zainteresowaniem wśród potencjalnych wynajmujących, niezbędnym jest, by była ona usytuowana w centrum aglomeracji miejskiej, w miejscu które jest odpowiednio skomunikowane.

Umożliwi to bowiem nie tylko właścicielom poszczególnych biur oraz ich pracownikom bezproblemowe dojeżdżanie każdego dnia do pracy, ale także zapewni nieprzerwany dopływ potencjalnych interesantów, którzy skuszeni ofertą danej firmy mogą z biegiem czasu zmienić się w stałych, lojalnych klientów.

Biurowiec powinien także zapewniać dostęp do znacznej przestrzeni parkingowej – naziemnej bądź też podziemnej. Wiadomo bowiem, że w obecnych czasach znaczna część Polaków dysponuje własnymi pojazdami mechanicznymi. Jeżeli będą oni chcieli z nich skorzystać celem dotarcia pod same niemalże drzwi biurowca, nie powinni oni z tym mieć choćby najmniejszego problemu – doskonale zdają sobie z tego sprawy nowocześni deweloperzy inwestujący właśnie w budowę innowacyjnych i doskonale położonych biurowców w największych aglomeracjach w Polsce.

 

Jak pokazują statystyki, podejmowane starania mają przełożenie na osiągane rezultaty, jako że po okresie pandemicznym zainteresowanie wynajmem przestrzeni biurowych w znacznym stopniu wzrosło. Jeżeli więc dysponujemy odpowiednim budżetem inwestycyjnym oraz pragniemy go stopniowo, acz bezpiecznie pomnażać na przestrzeni kolejnych lat, powinniśmy jak najbardziej zainteresować się budową biurowców w największych miastach naszego kraju.