Tutaj jesteś

Jak udostępnić internet ze smartfona?

31 października 2021 Lifestyle jak udostępnić internet


Każdy użytkownik laptopa przyzwyczajony jest do tego, że wszędzie gdzie pracuje, ma dostęp do internetu. W domu jest to możliwie oczywiście za sprawą domowego Wi-Fi, w pracy dzięki firmowemu, a na uczelni bez trudu można się podłączyć do udostępnianej studentom sieci. Problem robi się jednak na wakacjach lub wyjazdach służbowych, gdy takiego internetu zwyczajnie nie ma. Jak się jednak okazuje, nie oznacza to, że komputer pozostanie bez internetu. Udostępnić go można z telefonu komórkowego. Jak to zrobić?

Skąd internet w telefonie?

Zanim jednak przejdzie się do tego, w jak udostępnić internet z telefonu, najpierw warto się zastanowić nad tym, skąd sieć w ogóle jest dostępna w smartfonie. Czy nie jest to urządzenie umożliwiające jedynie kontakt telefoniczny i SMS-owy?
Tak ograniczone możliwości kontaktu przy pomocy telefonu minęły wiele lat temu. Obecnie nowoczesne urządzenia tego typu podłączone są do sieci LTE, czyli bezprzewodowego, wysokiej jakości internetu, dzięki czemu znacznie wzrastają ich możliwości. Nie tylko w zakresie komunikacji np. przez portale społecznościowe, lecz możliwy jest także dostęp do nawigacji satelitarnej czy też zwykłych stron internetowych.

Udostępnianie internetu z telefonu

Z racji tego, że internet w telefonie jest bezprzewodowy i dostępny właściwie w każdym miejscu kraju, daje to możliwość bycia on-line właściwie non stop. Jak się jednak okazuje, daje to dodatkowe udogodnienie w postaci udostępniania, czyli przekazywania sygnału internetowego z telefonu na laptopa. Jak to zrobić?
Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem jest stworzenie na telefonie małej sieci Wi-Fi, do której będzie się można podłączyć laptopem. Zarówno nazwa tej sieci, jak i hasło do niej dostępne będą w specjalnej zakładce po wejściu w „Ustawienia”, następnie w „Sieć i internet” i przejście do opcji „Hotspot”.
Innego typu ciekawym rozwiązaniem jest podłączenie telefonu komórkowego do laptopa poprzez złącze USB. Standardowo telefon zacznie się wtedy ładować, lecz dodatkowo możliwe stanie się przekazanie poprzez to połączenie również sygnału internetowego. W tym wypadku wystarczy tylko z menu ustawień telefonu wybrać opcje tethering i w ciągu kilku sekund internet zostanie uruchomiony na laptopie. A z racji tego, że sygnał przekazywany będzie przez przewód, będzie to połączenie stabilniejsze, a internet nieco szybszy.
Ostatnią możliwością przekazania internetu z telefonu jest wykorzystywanie protokołu Bluetooth. W tym celu należy włączyć go na obu urządzeniach, sparować je ze sobą, a następnie na telefonie wybrać opcje „Tethering Bluetooth”.

Hurtownie dentystyczne

Redakcja sevana.pl

Witamy na Sevana.pl – serwisie, który łączy pasję do nowoczesnego stylu życia z rzetelnymi informacjami z różnych dziedzin. Jesteśmy grupą entuzjastów, dla których ważne jest dostarczanie czytelnikom wartościowych treści i inspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co oznacza ornat

Co oznacza ornat?

22 listopada 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?