sevana.pl

lifestyle, biznes, motoryzacja

Lifestyle

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Czy warto go wziąć?

W obecnych czasach wiele osób rozważa wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Jest to świetna opcja, która zyskuje na popularności. Warto zaznaczyć, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem gotówkowym. Jego celem jest spłata kredytów, pożyczek, a także wielu innych zobowiązań finansowych, które zostały zaciągnięte u wszelakich instytucji.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

W przypadku, gdy wnioskujemy o kredyt konsolidacyjny, musimy przedstawić bankowi zadłużenia, które chcemy połączyć w jedno. Należy pamiętać jednak o tym, iż bank, który zajmuje się konsolidacją nie przeleje funduszy na nasze konto bankowe, lecz tylko ureguluje zobowiązania. W tym celu bank będzie kontaktował się z wierzycielami. Efektem tego działania jest to, że spłacamy jedynie jeden kredyt, które zastępuje wszystkie nasze dotychczasowe zobowiązania. Plusem takiego działania jest to, że dzięki dłuższemu okresowi kredytowania zyskujemy ratę, która jest niższa w odniesieniu do sumy wcześniejszych zaciągniętych rat. Efektem tego jest to, że maleje nasze comiesięczne obciążenie budżetu, a także ryzyko niewypłacalności. Z tego powodu kredyt konsolidacyjny jest bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Jest to świetna opcja, którą warto rozważyć. Obecnie wiele banków ma w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne. Więcej informacji znajdziesz na kasakasa.com.pl

W jaki sposób działa kredyt konsolidacyjny?

Trzeba wiedzieć o tym, że przed konsolidacją kredytów, a także pożyczek, które zostały udzielone przez wszelakie podmioty spłacamy parę rat w odmiennych wysokościach oraz terminach. Kredyt konsolidacyjny sprawia, że możemy scalić wszystkie te zobowiązania. Warto dodać, iż okres kredytowania przeważnie ulega znacznemu wydłużeniu, lecz zyskujemy ratę, która jest niższa w porównaniu z sumą wcześniej zaciągniętych rat kredytowych. Okazuje się, że konsolidowanie zobowiązania są regulowane zwykle bezpośrednio przez dany bank, dlatego nie otrzymamy tych kwot bezpośrednio do ręki. W takim przypadku spłacamy jedynie jedną ratę jednemu bankowi. Efektem takiego działania jest to, że wydajemy mniej w skali miesiąca i nie mamy na głowie znacznej ilości formalności. Obecnie bardzo popularną formą kredytu konsolidacyjnego jest gotówkowy. Jeżeli mowa o kredytach konsolidacyjnych hipotecznych, mamy szansę na nieco niższe oprocentowanie, lecz zabezpieczenie stanowi nasz dom bądź mieszkanie. Wiele osób zastanawia się, czy można wziąć kredyt konsolidacyjny przewyższający sumę zadłużeń do spłacenia. Okazuje się, że jest to możliwe, o ile dany wierzyciel wysoko ocenia naszą zdolność kredytową. Tego typu sytuacja sprawia, że większa część kredytu zostanie przeznaczona na spłatę zadłużeń, a nieco mniejsza część zostanie przelana na nasz rachunek bankowy. Warto jednak wiedzieć, że ta kwota może pokryć koszt dowolnego celu konsumenckiego. Trzeba też dodać, że dodatkowe środki pieniężne możemy otrzymać również w placówce bankowej bądź korzystając z przekazu pocztowego. Jeśli mowa o tym, ile dodatkowej gotówki można otrzymać, to wszystko zależy od banku. Przeważnie większość banków ogranicza taką kwotę do 30 procent wartości skonsolidowanych zobowiązań, jednakże może to się różnić w zależności od danego wierzyciela. Warto też pamiętać o tym, że minimalna oraz maksymalna liczba zobowiązań do skonsolidowania będzie zależna przede wszystkim od polityki danego banku. Dlatego przed podjęciem decyzji dotyczącej wzięcia kredytu konsolidacyjnego warto rozeznać się w ofertach bankowych na polskim rynku, bowiem mogą się one znacznie różnić od siebie.