Tutaj jesteś

Co to jest zewnętrzna karta sieciowa?

21 października 2021 Internet zewnętrzna karta sieciowa


Zewnętrzna karta sieciowa inaczej nazywana zewnętrzną karta WiFi służy do połączenia danego urządzenia z Internetem. W dawniejszych latach określenie to było związane z połączeniem Ethernet, czyli przez kabel. Obecnie występują także inne rodzaje, jak na przykład karta sieciowa USB.

Kiedy kupić zewnętrzną kartę sieciową?

Zewnętrzna karta sieciowa jest urządzeniem, dzięki któremu bez konieczności stosowania kabla można połączyć się z Internetem. Najlepszym przykładem jest komputer stacjonarny, który najczęściej podłączony jest to sieci poprzez kabel. Dzięki zewnętrznej karcie w prosty sposób można komputer połączyć z bezprzewodową siecią WiFi. Szczególnie przydatne jest urządzenie w przypadku wielu domowników korzystających z Internetu jednocześnie.

Jaką zewnętrzną kartę sieciową wybrać?

Istnieją dwa rodzaje kart – przewodowe i bezprzewodowe. Bardzo często wybierane są zewnętrzne karty z wejściem USB. Są one bardzo proste w obsłudze. Nie wymagają skomplikowanej konfiguracji. Należy jednak przed zakupem zwrócić uwagę na rodzaj wejścia USB. Na rynku dostępne są wejścia USB typu 2.0 oraz USB typu 3.0. W przypadku starszych laptopów i komputerów wejście najprawdopodobniej posiadają port USB 2.0. Nowe sprzęty wyposażone są już w wejście USB nowszej generacji, czyli 3.0. Bezprzewodowa karta sieciowa jest tak naprawdę routerem. Dzięki niej można bez problemu przyłączyć się do danej sieci. W przypadku tej karty ważna jest antena oraz rodzaj połączenia. Wybierając zewnętrzną kartę sieciową bezprzewodową należy zwrócić uwagę na protokół transmisji. Najwolniejsze połączenie oraz najkrótszy zasięg określony jest protokołem 802.11b. Protokół 802.11ac zapewnia najszerszy zasięg i najszybsze połączenie. To samo dotyczy częstotliwości anteny. Jeśli w budynkach są grube ściany i jest ich bardzo dużo, to najlepszym wyborem będzie wybór urządzenia z częstotliwością 2,4 GHz. Jest ona jednak podatna na zakłócenia pochodzące z innych urządzeń. Częstotliwość 5,0 GHz niestety radzi sobie gorzej z większymi odległościami, ale jest podatna znacznie mniej na zakłócenia niż w pierwszym przypadku. Przed zakupem należy dokładnie przeanalizować, co jest dla nas najważniejsze i wybrać zewnętrzną kartę, która sprosta naszym wymaganiom. Jedno jest pewne, zewnętrzna karta sieciowa jest sprzętem, który warto mieć w każdej sytuacji. Niewielkich rozmiarów urządzenie, za niedużo pieniędzy pozwala na szybkie połączenie się z Internetem bez konieczności podłączania kabla do komputera.

Hurtownie dentystyczne

Redakcja sevana.pl

Witamy na Sevana.pl – serwisie, który łączy pasję do nowoczesnego stylu życia z rzetelnymi informacjami z różnych dziedzin. Jesteśmy grupą entuzjastów, dla których ważne jest dostarczanie czytelnikom wartościowych treści i inspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?