sevana.pl

lifestyle, biznes, motoryzacja

Zakupy świąteczne przez Internet
Lifestyle

Zakupy świąteczne przez Internet – o czym należy pamiętać?

Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na zakup bożonarodzeniowych prezentów przez Internet. Nic w tym dziwnego, w końcu w sieci można znaleźć masę atrakcyjnych upominków w bardzo korzystnych cenach. Podczas grudniowej gorączki zakupów nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie w sieci.

Jak robić bezpieczne zakupy w sieci?

Każdego roku na rynku e-commerce pojawia się masa nowych witryn zajmujących się sprzedażą różnorodnych artykułów. Właśnie dlatego przed złożeniem zamówienia w nowym miejscu warto być szczególnie rozważnym. Dowiedz się, jak robić bezpieczne zakupy w sieci.

1.    Sprawdzaj komentarze

Zanim złożysz zamówienie w danym sklepie, zapoznaj się z komentarzami dotychczasowych klientów. Są one bardzo cennym źródłem informacji. Zapoznając się z opiniami wcześniejszych kupujących, możesz uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

2.    Sprawdź odpowiednie zabezpieczenie strony sklepu

Niektóre niegodne zaufania strony możesz rozpoznać już w pierwszych sekundach po wybraniu ich adresu w pasku wyszukiwania. Adres odpowiednio zabezpieczonych stron powinien zaczynać się od skrótu „https”. Bardzo istotna jest również kłódka, której kolor powinien być szary lub zielony. Potwierdza ona ważność certyfikatu SSL, który dba o poufność danych w formularzach.

3.    Sprawdzaj informacje o sklepie

W tak gorącym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia, cyberprzestępcy decydują się na założenie tysięcy sklepów internetowych, które oczywiście mają za zadanie okradać z pieniędzy, czy poufnych informacji. Właśnie z tego względu warto zapoznać się z informacji dotyczącymi wybranego sklepu. Sprawdź, kiedy powstał, czy przynależy do sklepu stacjonarnego. Przyjrzyj się danym kontaktowym i przeprowadź małe śledztwo dotyczące ich prawdziwości.

4.    Płać za zakupy z rozwagą

Jeśli zdecydujesz się na zakupy w danym sklepie i stwierdzisz, że jest bezpieczny, tak czy inaczej zachowaj ostrożność, szczególnie na etapie płacenia. Unikaj płatności kartą płatniczą bezpośrednio na stronie sklepu poprzez wpisywanie danych poufnych. Wybieraj metody płatności, które są Ci dobrze znane. Stawiaj na serwisy zakupowe, które działają na rynku już od dłuższego czasu.

Jeśli mimo wszystko padniesz ofiarą oszustwa, od razu powiadom o tym bank i złóż zawiadomienie na policji. Dzięki temu prawdopodobnie uda Ci się odzyskać utracone pieniądze.

Czekają Cię świąteczne zakupy? Wyposaż się w dobre łącze od INEA!

Święta Bożego Narodzenia to dobry czas na zmiany. Chcesz podarować sobie i swoim bliskim coś, co sprawdzi się przez następne lata? Postaw na liczne propozycje od INEAOferty tego dostawcy są bardzo korzystne i kuszące.

INEAdostarcza Internet światłowodowy symetryczny, który pozwoli Ci nie tylko szybciej dokonać zakupów świątecznych, lecz także cieszyć się niezawodnym połączeniem przez cały rok. Symetryczne łącze gwarantuje taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych, nawet 1 Gb/s. Dlaczego jeszcze warto wybrać INEAOferta tego dostawcy obejmuje również nowoczesną telewizję światłowodową, telefonię komórkową i stacjonarną na świetnych warunkach i wiele, wiele innych dodatków. Dzięki elastycznej ofercie telewizji możesz włączać i wyłączać wybrane paczki tematyczne kanałów podczas trwania umowy, bez zobowiązań. Nie zastanawiaj się już dłużej i spraw sobie trafiony prezent, jakim okaże się oferta od INEA!

Opracowano na zlecenie partnera – INEA