sevana.pl

lifestyle, biznes, motoryzacja

galeria zdjęć na ścianie
Lifestyle

Jak powinna być zorganizowana rodzinna galeria zdjęć na ścianie?

Fotograficzne pamiątki rodzinne to niezwykle ważny element dekoracji każdego domu i mieszkania. Na szczęście coraz rzadziej są one tylko nudnym i do bólu przewidywalnym, aranżacyjnym dodatkiem. Wręcz przeciwnie – nowe odsłony galerii ściennych mogą budzić autentyczny podziw!

Od kogoś się zaczyna

Najlepsze galerie rodzinne to te, które wyglądają jak drzewo genealogiczne. Mają one swój początek i to najczęściej w zdjęciach przedstawiających protoplastów rodu. Kolejne „gałęzie” drzewa rozchodzą się w stronę bardziej współczesnych już czasów, dokumentując w ten sposób nie tylko och podobizny, ale też i najważniejsze wydarzenia, które im towarzyszyły. W ten sposób można zachować w ludzkiej pamięci zdjęcia ślubne, wspomnienia z wakacji, pierwsze wspólne, romantyczne ujęcia, a także – co równie ważne – podobizny dzieci, które dopiero przyszły na świat.

Prosta, przenośna galeryjka

Alternatywą dla dużych, przypominających drzewa genealogiczne galerii, może być niewielka, wręcz kompaktowa galeria zdjęć na ścianie. Składa się ona z kilku ramek, które – połączone ze sobą – tworzą ciekawy efekt dekoracyjny. Co ciekawe, niektóre z nich wzajemnie się przenikają, dzięki czemu można je w jakiś sposób powiązać tematycznie ze sobą. Galeryjkę taką można zawiesić na ścianie, postawić na stoliku lub też usadowić w dobrze widocznej, meblowej i przeszklonej witrynie. Dzięki temu, najważniejsze rodzinne wspomnienia pozostaną z członkami tejże rodziny na bardzo długo. I jeszcze jedno: ze względu na niewielki rozmiar, można od razu zdecydować się na kilka takich modeli, które tematycznie uporządkują zasób rodzinnych zdjęć.

Stojące ozdoby na każdą okazję

Niektóre, rodzinne galerie zdjęć na ścianę mogą mieć postać rozbudowanych modeli, które stawia się np. na podłodze. Są one wykonane głównie z solidnego drewna, które ma postać rozgałęziającego się drzewa lub też… klasycznych ramek. W tym drugim przypadku bardzo popularne są np. rozwiązania zwizualizowane pod kątem określonych stylów aranżacyjnych. Hitem ostatnich miesięcy są np. galerie zaprojektowane w stylu skandynawskim. Charakteryzują się one dość wąskimi ramkami, które najczęściej utrzymane są w lekkiej, jasnej i brązowej tonacji. Ich zaletą jest m.in. bardzo solidna podstawa, dzięki której można ją umieścić w dowolnym punkcie pokoju.

Podsumowując, każda, nawet najprostsza galeria zdjęć na ścianie, niesie ze sobą określony przekaz. Wiąże się on często z historiami rodzinnymi, obok których nie da się przejść obojętnie.