sevana.pl

lifestyle, biznes, motoryzacja

salon w stylu glamour
Dom

Salon w stylu glamour – blask i szyk

Stylu glamour nie sposób pomylić z żadnym innym. Cechuje się niezwykle miękkimi i delikatnymi tkaninami oraz lśniącymi w słońcu dodatkami. Przywodzi on na myśl bogactwo oraz zachwyca unikalnym czarem.

Definicja glamour

Kwintesencją stylu glamour jest przepych, czar, elegancja i blask. Styl ten wywodzi się z Hollywood lat 30. oraz był zapoczątkowany przez stałych bywalców tak zwanego czerwonego dywanu. Glamour czyli luksus w postaci subtelnych dodatków oraz jasnych wnętrz przepełnionych powietrzem i promieniami słońca jest zaprzeczeniem prostoty i minimalizmu. Myli się jednak ten, kto uważa że glamour z uwagi na liczne dodatki jest symbolem kiczu. Nic bardziej złudnego, bowiem każdy detal jest dobrze przemyślany oraz starannie wybierany, tak aby tworzyć wraz z wnętrzem harmonijną całość.

Salon w stylu glamour

Choć typowy glamour nawiązuje do baroku to w nowoczesnych wnętrzach utrzymanych w tym stylu bogato zdobione meble są zestawiane z przedmiotami o dość prostej formie. Dzięki temu aranżacje nie są przesadzone oraz nie przyłączają przestrzeni. To sprawia że salon w stylu glamour może prezentować się bardzo świeżo i nader współcześnie.

Salon w stylu glamour – wysoka jakość materiałów

Glamour jest synonimem luksusu, a więc wszystkie znajdujące się w salonie przedmioty powinna cechować wysoka jakość wykonania oraz dbałość o nawet najdrobniejszy detal. W związku z tym, warto wybierać wysokogatunkowe i tkaniny, w tym: welur, satynę, taftę lub atłas. Mogą być one zastawiane z egzotycznym drewnem oraz szlachetnym metalem i szkłem. Z kolei materiały pochodzenia naturalnego, takie jak rattan czy len nie są pożądane. Nieodzownym elementem salonu w stylu glamour są z kolei lustra. Obijają one światło oraz potęgują blask obecnych we wnętrzu kryształów, które znajdować się mogą w obiciach i gałkach mebli, a także jako element efektownych żyrandoli. Żaden salon w stylu glamour nie obędzie się również bez świec, które koniecznie muszą być białe. Idealny salon utrzymany jest w jasnej i pastelowej tonacji, w tym w odcieniach: beżu, pudrowego różu oraz delikatnej szarości i rozbielonego błękitu.

Salon w stylu glamour – piękne dodatki

Salon w stylu glamour ozdobiony powinien być subtelnymi dodatkami. Mogą to być zatem wspomniane powyżej lustra w bogato zdobionych złotych lub srebrnych ramach czy nadające wnętrzu wrażenie kobiecości subtelne długie zasłony. Oczywiście, nie wszystkie drobiazgi muszą być funkcjonale, ponieważ w tym przypadku liczy się przede wszystkim ich ponadprzeciętna uroda.